banner.jpg

Kancelaria Prawa Kanonicznego IUSTITIA została założona przez mgr Tomasza Świderskiego, który kieruje również jej działalnością. Specjalizuje się w kanonicznym prawie małżeńskim, a w szczególności w procesach o stwierdzenie nieważności małżeństwa, które kolokwialnie określane są jako rozwód kościelnyunieważnienie małżeństwa, czy unieważnienie ślubu

 

TOMASZ ŚWIDERSKI

Adwokat kościelny

Radca prawny

 

Tomasz Świderski jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II w Lublinie. Ukończył studia z zakresu prawa, a także prawa kanonicznego na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji. W 2003 r. obronił pracę magisterską przygotowaną pod kierunkiem ks. prof. dr hab. Józefa Krukowskiego i uzyskał tytuł magistra prawa kanonicznego. W 2004 r. przedstawił natomiast pracę magisterską z zakresu prawa i uzyskał tytuł magistra prawa.

 

Po zakończeniu studiów podjął pracę w Sądzie Biskupim w Łomży na stanowisku Notariusza Sądu, gdzie od 2005 r. do 2013 r. zdobywał doświadczenie zawodowe, konieczne do prowadzenia procesów dotyczących stwierdzenia nieważności małżeństwa. Dzięki pracy w Sądzie Biskupim, adwokat kościelny Tomasz Świderski, nabył praktykę umożliwiającą profesjonalną pomoc w prowadzeniu procesów kościelnych. Rozwijając zainteresowania materią kanonicznego prawa małżeńskiego oraz stale pogłębiając wiedzę w tym zakresie, uczestniczył także w Ogólnopolskim Forum Sądowym pracowników sądownictwa kościelnego, odbywającym się w Gródku nad Dunajcem.

 

Gruntownie przygotowany pod względem zarówno merytorycznym, jak i praktycznym, rozwijając swoją działalność na gruncie prawa kanonicznego, założył Kancelarię Prawa Kanonicznego IUSTITIA, aby służyć doświadczeniem i pomagać osobom starającym się o stwierdzenie nieważności małżeństwa (często, choć niepoprawnie określane jako rozwód kościelny lub unieważnienie małżeństwa) przebrnąć przez proces kościelny.

 

Tomasz Świderski otrzymał nominację do pełnienia zadania adwokata stron w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa z rąk:

⇒ J. E. Abp Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego - Sąd Metropolitalny Białystok

» Dekret Białystok «

 

⇒ J. E. Bp Stanisława Stefanka, Biskupa Łomżyńskiego - Sąd Biskupi Łomża

» Dekret Łomża «

 

⇒ J. E. Bp Piotra Libery, Biskupa Płockiego – Sąd Biskupi Płock 

» Dekret Płock «

 

⇒ J. E. Bp Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego – Sąd Biskupi Ełk 

» Dekret Ełk «

 

⇒ J. E. Abp Józefa Kowalczyka, Metropolity Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski – Sąd Metropolitalny Gniezno 

» Dekret Gniezno «

  

Dla zapewnienia możliwie kompleksowej obsługi prawnej, Tomasz Świderski rozpoczął w styczniu 2010 r. aplikację radcowską, którą odbył przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Białymstoku. W 2013 r. zadał natomiast egzamin radcowski i został wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Białymstoku.

. All Right Reserve.